PLASMA 3D

Wysoce elastyczna powłoka dekoracyjna stworzona na bazie syntetycznych spoiw. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń na ścianach, podłogach, meblach, drzwiach. PLASMA 3D posiada bogatą paletę kolorów. W zależności od użytego narzędzia, daje możliwość uzyskania różnorodnych wzorów, m.in. skóry węża lub krokodyla, marmuru czy spękanej skorupy. Przy użyciu odpowiedniego zabezpieczenia może być stosowana bezpośrednio w kabinie prysznicowej, przy wannie, umywalce, zlewozmywaku czy kuchence, gdzie często i intensywnie gotujemy.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
 bezpieczeństwa
PLASMA 3D

Żywice dekoracyjne

Wykorzystanie żywicy dekoracyjnej w aranżacji wnętrz jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Jeszcze niedawno żywica wykorzystywana była przede wszystkim w przemyśle. Dziś jest to materiał służący do dekoracji ścian, podłóg, mebli czy drzwi. Powierzchnie pokryte żywicą dekoracyjną charakteryzują się świeżością i ponadczasowością. Podłoga i ściana ozdobione tym materiałem dedykowane są przede wszystkim do niebanalnych, nowoczesnych wnętrz, projektów aranżacji, które mają wyróżniać się i wywoływać zachwyt na twarzach odwiedzających Państwa dom gości – dlatego poleca się ją jako np. dekorację ścian w salonie. Są one doskonałym rozwiązaniem dla każdego, dla kogo kafle, płytki na ścianach, panele, czy deski na podłodze to przestarzały pomysł. Znajdująca się w ofercie marki Loggia żywica dekoracyjna stworzona jest na bazie syntetycznych spoiw. Dzięki bogatej palecie kolorów oraz możliwości uzyskania różnorodnych wzorów można ją zastosować praktycznie do każdego pomieszczenia.

Gwarancja czystości

Dużym atutem żywicy dekoracyjnej jako struktury na ścianę lub podłogę jest bezspoinowa technika wykonania. Jednolita powierzchnia bez zbędnych łączeń jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, przez co jest ona doskonałym rozwiązaniem w domach osób cierpiących z powodu alergii. Nie bez znaczenia dla kwestia czystości i porządku w domu jest także fakt, że powierzchnie pokryte żywicą posiadają właściwości antystatyczne. Z tego powodu zaleca się jej położenie w pokojach dziecięcych.

Wytrzymałość

Żywica dekoracyjna jest produktem wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na strukturę wykazującą względną elastyczność, kompensuje oraz rozprasza ona wszelkie uderzenia, a jej zbita masa sprawia, że niezwykle trudno ją zarysować. Odporna jest również pod względem chemicznym oraz niewrażliwa na oddziaływanie czynników atmosferycznych, np. na działanie promieni UV (czyli, nie reaguje na światło). Wysoka odporność na zużycie sprawia, że klienci często kładą prezentowany produkt w przedpokoju i holu.

Walory estetyczne żywicy dekoracyjnej

Gładka powierzchnia żywicy dekoracyjnej bez widocznych fug i spoin, wpływa na wizualny odbiór przestrzeni – pomieszczenie wydaje się być większym. Produkt ten daje niemal nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni. Żywice dostępne są w kilkunastu kolorach. Jeśli pragną Państwo optycznie powiększyć mieszkanie, warto zdecydować się na jeden kolor żywicy w całym wnętrzu. Niemniej jednak, istnieje możliwość użycia wielu kolorów, które można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalne przejścia kolorystyczne pomiędzy pomieszczeniami. Co więcej, znajdująca się w naszej ofercie żywica dekoracyjna Plasma 3D w zależności od użytego narzędzia, daje możliwość uzyskania różnorodnych wzorów, m.in. skóry krokodyla, węża, marmuru czy spękanej skorupy. Bogata kolorystyka oraz szeroki wybór wzorów spodobają się każdemu.

Możliwości zastosowania

Żywica dekoracyjna nade się do użycia na większości materiałów jak płyty OSB, beton, czy istniejące płytki. Warunkiem jest jednak odpowiednia wytrzymałość warstw pod żywicą. Co więcej, wielkim walorem jest możliwość stosowania pod tego typu powłoką, wodnego ogrzewania podłogowego. Żywica dekoracyjna marki Loggia może byś stosowana w miejscach wilgotnych, mokrych czy narażonych na wysoką temperaturę. Wymaga wtedy jedynie zastosowania właściwego zabezpieczenia. Z powodzeniem może być położona w łazience, prysznicu czy toalecie, ponieważ charakteryzuje się wyjątkową szczelnością. Na szerokie możliwości wykorzystania żywicy w czasie eksploatacji wpływa fakt, iż nie emituje ona żadnych lotnych związków organicznych, nie zawiera rozpuszczalników i jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia.