Marmo Romano

Powłoka dekoracyjna stworzona z wapna hydratyzowanego, mączki marmurowej oraz piasków kwarcowych. Pozwala odtworzyć efekt kamienia. Zaleca się do stosowania na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych. MARMO ROMANO jest produktem, który możemy barwić w masie oraz przebarwiać za pomocą farby EFFETTO TAMPONATO. Dzięki temu tworzymy efekt piaskowca, skały wypłukanej przez wodę czy betonu architektonicznego.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
 bezpieczeństwa
Marmo Romano

Marmorino Antico

Stiuk dekoracyjny na bazie wapna. Jego specjalna aplikacja pozwala uzyskać efekt marmuru. Oprócz kolorów oferowanych przez producenta, MARMORINO ANTICO można wybarwiać na wiele innych, w tonacji farb jednobarwnych.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
bezpieczeństwa
Marmorino Antico

Hellenica

Powłoka dekoracyjna, wysoce podatna na kształtowanie. Aplikacja nie wymaga większego wysiłku, ponieważ jest bardzo plastyczna. Jej konsystencja pozwala uzyskać różnego rodzaju wzory, w zależności od użytego narzędzia, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo czasu na obróbkę materiału. Używając do aplikacji pacy, możemy stworzyć starogrecki tynk. Przy pomocy pędzla – nowoczesne prążki.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
 bezpieczeństwa
Hellenica

Pelle Di Luna

Tynk dekoracyjny do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz. Został opracowany z wapna gaszonego, naturalnych, mineralnych i nieorganicznych pigmentów. W celu zabezpieczenia stosuje się PELLE DI LUNA TRANSPARENTE. Dzięki takiej aplikacji, produkt daje efekt gładkiej skóry lub naturalnego gładkiego kamienia. PELLE DI LUNA dzięki niesamowitym walorom estetycznym, zalecany jest do stosowania w miejscach, gdzie wymagany jest prestiż oraz jakość na najwyższym poziomie. Ciekawie skomponowana paleta kolorów zadowoli właścicieli zarówno klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
 bezpieczeństwa
Pelle Di Luna

Stucco Antico Veneziano

Wysokiej jakości powłoka dekoracyjna do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Skomponowana jest z syntetycznych emulsji, węglanu wapnia i specjalistycznych dodatków. Dzięki specjalnej aplikacji tworzy efekt marmuru. W połączeniu STUCCO ANTICO VENEZIANO z takimi produktami jak INFINITI, SUCCO ORO NUANCE lub STUCCO VELATO METALICO, uzyskamy dekoracje charakteryzujące się niepowtarzalnymi metalicznymi refleksami, wielowymiarowym kolorem, który zmienia odcień pod różnym kątem patrzenia.
  karta techniczna
Karta
techniczna
  deklaracja zgodności
Deklaracja
zgodności
  deklaracja zgodności
Karta
 bezpieczeństwa
Stucco Antico Veneziano

Tynki dekoracyjne

Tynk dekoracyjny (strukturalny) to materiał niezwykle efektowny, który daje ogromne możliwości wykończenia ścian. Stosując go mogą Państwo w prosty sposób nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Tynk strukturalny to nic innego, jak specjalna masa tynkarska, którą można spotkać w wersjach o różnej gęstości i ziarnistości. W ofercie marki Loggia nasi Klienci znajdą szeroki wybór produktów, które swój wizualny efekt zawdzięczają w dużej mierze surowcom służącym do ich wytworzenia. W zależności od rodzaju, w swoim składzie mogą zawierać one wapno gaszone, czyli mówiąc fachowo wapno hydratyzowane, węglan wapnia, mączki marmurowe, piaski kwarcowe oraz naturalne, mineralne i nieorganiczne pigmenty.

Niepowtarzalna dekoracja ścian

Dzięki wymienionym składnikom oraz metodom nakładania, fakturowania, oraz inwencji wykonawcy nasze tynki dekoracyjne mogą wyglądać jak gładki kamień, marmur, skały wypłukane przez wodę, beton architektoniczny, a nawet skóra węża czy krokodyla. Pozwalają stworzyć starogrecki tynk, na przykład tynk dekoracyjny Hellenica. Nadają pomieszczeniom prestiżu i jakości na najwyższym poziomie. Stanowią ciekawe przełamanie i kontrast w porównaniu do gładkich, jednobarwnych ścian. Struktura na ścianę jest interesującą alternatywą dla tapet, które goszczą w naszych domach od wielu lat. Kolejną zaletą proponowanych tynków dekoracyjnych jest możliwość ich wybarwienia w masie lub barwienia za pomocą farb.

Jeśli szukają Państwo dekoracji na ścianę wyglądającej jak marmur polecamy tynki Loggia Riflesso, Marmorino Antico lub Stucco Antico Veneziano. Ten ostatni dodatkowo, dzięki specjalistycznym dodatkom, czaruje niepowtarzalnymi refleksami metalu i wielowymiarowością barw mieniących się pod wpływem kąta patrzenia.

Tynk dekoracyjny w praktyce

Tynk dekoracyjny marki Loggia nadaje się do stosowania zarówno do sufitów, jak i ścian. Można go aplikować na wszelkiego rodzaju podłożach mineralnych, np. cegle, betonie zwykłym i komórkowym, tynkach cementowo-wapiennych, płytach gipsowo-kartonowych, podłożach gipsowych oraz na płytach drewnopochodnych. Taka dekoracja ścian sprawdza się w każdym pomieszczeniu, nawet w sypialni oraz salonie – przyciąga wzrok, skupia uwagę i stanowi we wnętrzu dominantę. Natomiast w kuchni lub łazience struktura na ścianę może zastąpić drogie okładziny ścienne z kamienia czy szkła lub nazbyt popularne płytki ceramiczne. Wystarczy zastosować odpowiedni lakier zabezpieczający, np. Vetrificante 1K H2O Ceramica.

Stiuk włoski przez to, że daje bardzo wiele wykończeń, pasuje do aranżacji w dowolnym stylu. Doskonale pasuje on zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz oszczędnych w wyrazie i stonowanych kolorystycznie. Dzięki temu, że kojarzy się z klimatem śródziemnomorskim, świetnie wygląda również w pomieszczeniach urządzonych w tej stylistyce.

Znajdujące się w ofercie handlowej marki Loggia tynki dekoracyjne, np. Infinito, Marmo Romano, Pelle Di Luna, Volare zalecane są także do stosowano podczas zewnętrznych prac wykończeniowych, jako ozdobne uzupełnienie elewacji. Stanowią one niepowtarzalną dekorację ścian domu oraz, dzięki swojej trwałości, podnoszą jego żywotność. Są odporne na długotrwałe działanie wilgoci oraz na promieniowanie słoneczne.

Sposób nakładania

Tynki dekoracyjne dostępne w naszej ofercie przystosowane są do nanoszenia ręcznego. Tynki Loggia układa się w jednej lub dwóch warstwach i często dodatkowo zaciera lub formuje przy pomocy specjalnego narzędzia (np. gąbki, wałka) w celu uzyskania dekoracyjnych faktur ścian. Grubość nakładanego tynku zależy od uziarnienia i rodzaju nadawanej mu faktury.