Farby dekoracyjne

Powiew świeżości

Ściany w naszych domach już dawno przestały być jedynie tłem. Coraz odważniej wychodzą na pierwszy plan, pokryte dekoracyjnymi farbami i tynkami stają się ozdobą pomieszczenia. Spośród dostępnych aktualnie technik dekoracji ścian, malowanie jest wiodącym sposobem na odświeżenie pomieszczeń i nadanie im nowego wyglądu. Ściany można pokryć najprostszą farbą akrylową albo sięgnąć po mającą niepowtarzalny charakter farbę strukturalną od Loggia Industria Vernici. Nasze materiały to doskonała propozycja dla wszystkich Państwa, którzy pragną wprowadzić do swojego wnętrza powiew świeżości i nie obawiają się postawić na niecodzienne rozwiązania.

Nieskończoność efektów

Farby dekoracyjne pozwalają uzyskać szeroką paletę efektów wizualnych, od metalicznych refleksów, poprzez matowe wykończenie, efekt postarzenia, półprzezroczystych akwareli, aksamitu, perły, złotą poświatę, aż do brokatowego błysku w stylu glamour. Stosując farby strukturalne od Loggia Industria Vernici można w prosty i szybki sposób zaaranżować całe wnętrze, które będzie nawiązywać do piękna jedwabnych tkanin, siły żywiołów, czy też piękna nieboskłonu.

Prostota w aplikacji

Tynki dekoracyjne, dostępne w ofercie Loggia Industria Vernici, są wybierane przez profesjonalistów również ze względu na ich łatwość w aplikacji. Nanosi się je, w zależności od produktu oraz efektu jaki chcemy uzyskać, w jednej lub dwóch warstwach. W celu uzyskania dekoracyjnej struktury ściany, tynk po nałożeniu często jest dodatkowo zacierany lub formowany przy pomocy specjalnego narzędzia (np. gąbki, wałka czy drapki). Grubość nakładanego tynku zależy od uziarnienia i rodzaju nadawanego mu wzoru.

Trwałość na lata

Farby strukturalne marki Loggia wyróżniają się wyjątkową trwałością. Pomalowane nimi ściany mogą cieszyć oko przez wiele lat. Często klienci zarzekają się, że to już ich ostatni remont. Dzięki farbom Loggia faktycznie można zapomnieć o remontach na długie lata.

Łatwość stosowania

Farby dekoracyjne od Loggia Industria Vernici są łatwe w użyciu. Ich zastosowanie nie wymaga specjalistycznego wyszkolenia, czy też szczególnego sprzętu. Farbę strukturalną nakłada się, w zależności od jej gęstości, specjalnym pędzlem lub packą. Niektóre z farb dekoracyjnych Loggia można nakładać na nierówne ściany.

W zgodzie z naturą

Wszystkie nasze farby dekoracyjne skomponowane zostały na bazie wody, dzięki czemu są przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego. Spełniają najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe UE.Produkty

Diamond

Farba dekoracyjna charakteryzująca się nieregularnymi, metalicznymi refleksami o srebrzystym bądź złotym odcieniu. DIAMOND położony na tynk dekoracyjny INFINITO nadaje ścianie wygląd metalicznej, półmatowej skały. Farba posiada bogatą paletę kolorów utrzymanych w ciemnej tonacji. Idealna do akcentowania ścian telewizyjnych, kominków, ścian za wezgłowiem łóżka, spoczników klatek schodowych. DIAMOND może stanowić również tło pod galerię obrazów, zdjęć czy grafik. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest efekt przykuwający uwagę. DIAMOND zalicza się do farb z rodziny glinek weneckich, dlatego nie może być mieszana mechanicznie. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Domus Aurea

Najwyższej jakości wewnętrzna farba dekoracyjna o głębokim, matowym wykończeniu. Taka cecha nadaje ścianie szlachetny i zarazem elegancki wygląd. DOMUS AUREA posiada nie tylko właściwości dekoracyjne, ale także ochronne. Nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. DOMUS AUREA zalicza się do farb z rodziny glinek weneckich, dlatego nie może być mieszana mechanicznie. Można aplikować na niewygładzoną ścianę.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Effetto Cerato

Farba dekoracyjna o charakterze transparentnej bejcy. Została skomponowana na bazie żywic akrylowych. W swoim składzie zawiera dodatek płynnego wosku, który stanowi bazę ochronną, a zarazem nadaje farbie walory dekoracyjne. Za pomocą EFFETTO CERATO możemy w wyjątkowy sposób postarzyć nasze ściany, tworząc klimatyczne wnętrza z duszą. Płynny wosk sprawia, że ściana pomalowana tą farbą jest nad wyraz przyjemna oraz miękka w dotyku, sprawia wrażenie pokrytej delikatnym meszkiem jak nubuk czy zamsz. Położona na gładkiej powierzchni pędzlem, specjalistyczną rękawicą lub gąbką nadaje efekt półprzezroczystych akwareli. Zastosowana na tynku dekoracyjnym INFINITO odtwarza wzór skały wypłukanej przez wodę, piaskowca, trawertynu czy naturalnego kamienia. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Effetto Tamponato

Powłoka dekoracyjna skomponowana z modyfikowanych żywic silikonowych. Zapewnia doskonałą przepuszczalność pary wodnej oraz wysoką hydrofobowość. Nadaje pokrytym powierzchniom efekt półprzezroczystych akwareli. Przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na powierzchniach pokrytych wodorozcieńczalnymi farbami. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Effetto PerlatoPowłoka dekoracyjna o efekcie perłowym. Wykonana ze specjalnych żywic i pigmentów, dzięki czemu jest bardzo trwała i zmywalna. Stosowana do dekoracji ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Farba występuje w bazie złotej oraz neutralnej.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Estasia

Farba dekoracyjna do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Poza charakterystycznymi białymi drobinkami cechuje ją złota poświata, która nadaje ścianie elegancki wygląd oraz efekt trójwymiarowości. ESTASIA zalicza się do farb z rodziny glinek weneckich, dlatego nie może być mieszana mechanicznie. Paleta kolorów prowadzi nas przez słoneczny żółty poprzez ciekawy, mocno nasycony koralowy, aż do głębokiej oliwki.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Fashion

Powłoka dekoracyjna o perłowym efekcie adamaszku. Daje możliwość uzyskania złotych refleksów. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Efekt finalny jest uzależniony od wybranego koloru z palety oraz od zastosowanego gruntu. Nanosząc Fashion na biały podkład uzyskamy jasną, złotą poświatą, natomiast brązowy podkład da nam efekt wyrazistego, starego złota. FASION zalicza się do farb z rodziny glinek weneckich, dlatego nie może być mieszana mechanicznie.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Kymera

Struktura zardzewiałej powierzchni żelaza, bazująca na procesie naturalnej korozji. Dostępna także w wersji patynowej. Obydwa efekty można ze sobą łączyć tworząc niezwykłe kompozycje. Idealna do wnętrz industrialnych, zabytkowych lub nowoczesnych. Artystycznie interesujące, ze względu na swoją elegancję i wyrafinowanie.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Luce Di Stelle

Matowa farba dekoracyjna ze świetlistymi drobinkami. Fascynujące wykończenie ze srebrnymi refleksami, które nadają przestrzeni wygląd rozgwieżdżonego nieba. Zaleca się do dekoracji eleganckich wnętrz, luksusowych apartamentów, hoteli, sklepów, restauracji. Farba posiada wyjątkowo bogatą paletę barw: od delikatnych odcieni pasteli do mocno nasyconych głębokich kolorów. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Montenapoleone

Powłoka dekoracyjna o perłowo-satynowym połysku, do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Występuje w bazie srebrnej lub złotej. Idealna do dekoracji ścian nowoczesnej architektury oraz zabytkowych wnętrz.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Seta D'Autore

Farba dekoracyjna o bardzo eleganckim wykończeniu, które zapewnia błyszczący, jedwabisty, aksamitny w dotyku efekt. Cała tajemnica zawarta jest w jej konsystencji oraz technice nakładania. Decydując się na tego typu dekorację możemy mieć pewność, że będzie ona jedyna w swoim rodzaju, a padające w danym momencie promienie światła sprawią, że kolory i ich nasycenie pozytywnie nas zaskoczą. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Sharki

Najwyższej jakości akrylowa farba dekoracyjna dająca efekt satynowego piaskowania. Jej nieregularna struktura tworzy wzory podobne do śladów wiatru na wydmach. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej tworzonej na wielu bazach – neutralnej (matowej), srebrnej oraz złotej, pozwala na zaaranżowanie pomieszczeń zarówno w stylu modernistycznym, jak i rustykalnym. Farba zawiera w sobie drobinki kwarcu, które rozprowadzamy na powierzchni za pomocą pędzla. Ostateczny wzór na ścianie zależy od tego, jaką wybierzemy technikę nanoszenia. Zawarte w farbie drobinki kwarcu mogą dać nam efekt delikatnych chmurek lub źdźbła trawy. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Solaria

Najwyższej jakości wewnętrzna farba dekoracyjna. Charakteryzuje ją delikatna perłowa poświata, uzyskana dzięki zmielonej mice. Taka cecha nadaje ścianie szlachetny i zarazem elegancki wygląd. SOLARIA posiada właściwości dekoracyjne oraz ochronne. Nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Farba ma charakter glinki weneckiej więc nie może być mieszana mechanicznie. Farba ma gęstą konsystencję, nanosimy ją za pomocą pędzla krótkimi, finezyjnymi ruchami w różnych kierunkach. Powstaje wówczas niepowtarzalny wzór.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Vanesia

Powłoka dekoracyjna w standardzie glamour, która nadaje malowanym powierzchniom jedwabiste wykończenie. Stanowi zarówno dekorację oraz ochronę ścian przed zabrudzeniami. Zawarty w farbie pyłek kwarcowy nanoszony za pomocą pędzla daje delikatny wzór, a perłowa baza subtelną poświatę. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania

Velluto Fiorentino

Urokliwe wykończenie ścian wewnętrznych o aksamitnej, jedwabistej poświacie. Stosowana we wnętrzach nowoczesnych i zabytkowych, wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość i elegancja.


  
Karta
techniczna
  
Deklaracja
zgodności
  
Karta
bezpieczeństwa

Katalog
do pobrania